Son Dakika: Olimpiyat tarihimizde cimnastikte ilk kez madalya kazandık! Ferhat Arıcan’dan bronz geldi

Son dakika: Başarılı cimnastik sporcusu Ferhat Arıcan, Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanarak ülkemizi cimnastik tarihinde ilk kez madalya ile tanıştırdı.
Son Dakika: Olimpiyat tarihimizde cimnastikte ilk kez madalya kazandık! Ferhat Arıcan'dan bronz geldi

Ferhat Arıcan, bronz madalya kazandı!Tokyo 2020’de artistik cimnastik paralel barda Ferhat Arıcan, bronz madalya kazandı.15.633’lük puanı ile artistik jimnastik paralel bar finalinde üçüncü sırada yer alan Ferhat Arıcan, bronz madalyanın sahibi oldu. İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ Milli cimnastikçimiz Ferhat Arıcan paralel bar finalinde 15.633 derecesiyle bronz madalya kazanarak Olimpiyat tarihimizde madalya kazanan ilk cimnastikçimiz oldu AHMET RİSKE EDİLMEDİ Artistik cimnastik, Ferhat’ın yarıştığı finalle Türk sporcular için sona erdi. Türkiye, Tokyo 2020’ye erkeklerde İbrahim Çolak, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder ve Adem Asil, kadınlarda ise Nazlı Savranbaşı ile katıldı.Ahmet Önder, madalya şansı kalmayınca sakatlığından dolayı riske girmedi ve genel tasnifi yarıda bıraktı. Ahmet, atlama masasında ise 7. oldu. İbrahim Çolak, dünya şampiyonluğuna ulaştığı halkada 5. sırada yer aldı.Son olarak yarışan Ferhat Arıcan, bronz madalya ile elde edilen final başarılarını taçlandırdı.

#2020TokyoOlimpiyatları #FerhatArıcan #Spor

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>